باستابیت یک بازی کازینویی اجتماعی و مهیج بر پایه‌ی بیت کوین است. یک بازی زنده، ساده و هیجان‌انگیز که در آن می‌توانید به شیوه‌ای امن برای تفریح و یا به دست آورد پول بازی کنید. در هر دور بازی فرصت دارید که قبل از شروع بازی شرط‌بندی کنید. در هر لحظه می‌توانید روی گزینه‌ی برداشت “Cashout” کلیک کنید تا در ضریب فعلی قفل شود و به این ترتیب به میزان مبلغ شرط خود در ضریب شانس پاداش خواهید گرفت.

اما مراقب باشید. در هر دور از بازی ضریب بازی روی یک عدد منفجر می‌شود و این عدد در هر دور متغیر است. اگر قبل از انفجارِ ضریب برداشت نکنید، مبلغ شرط خود را از دست می‌دهید. هر دور بازی جنگی بین ریسک و پاداش است.

آیا در ضریب ۱٫۱ برای یک برد محافظه کارانه برداشت می‌کنید؟ یا برای شکار ضرایب بالایی چون ۱۰۰۰ در این بازی می‌مانید؟

از سویی دیگر شما می‌توانید روی خود باستابیت شرط ببندید و به یک تامین کننده‌ی سرمایه و یا پشتوانه‌ی مالی بدل شوید. هنگامی که باستابیت برنده می‌شود، تامین کنندگان سرمایه نیز برنده می‌شوند.

ساده

منصفانه

سود بالا

باستابیت یک بازی کاملا منصفانه است و دارای یکی از پایین ترین حاشیه‌های سود در بازار است، یعنی تنها یک درصد.

تصویر پنجره ی بازی انفجار
پنجره ی بازی انفجار

در هر دور بازی فرصت دارید که قبل از شروع بازی شرط‌بندی کنید. وقتی دور جدید شروع می‌شود، یک ضریب شانس با شروع از عدد ۱ بالا و بالاتر می‌رود.

راهنمای بازی در باستابیت

در ابتدا لازم است با واریز کردن بیت کوین به حساب خود یا دریافت تیپ از بازیکنان دیگر، تراز و یا موجودی حساب خود را مثبت کنید. برای خرید بیت کوین می‌توانید به صرافی‌های آنلاین فروش بیت کوین مراجعه کنید.

سپس مبلغ شرط و ضریب برداشت را انتخاب کنید و شرط ببندید. ضریب فزاینده را از ۱x به بالا مشاهده کنید! مشاهده خواهید کرد که ضریب با شروع از عدد یک افزایش می‌یابد. شما می‌توانید پیش از آنکه ضریب به عدد برداشت تنظیم شده توسط شما یا همان ضریب برداشت اتوماتیک برسد، با فشردن دکمه‌ی برداشت “cash out” برداشت خود را انجام دهید. مبلغ شرطتان را که حالا توسط ضریب افزایش یافته دریافت کنید. اما مراقب باشید، چرا که ضریب بازی هر لحظه ممکن است منفجر شود و آنگاه شما هیچ چیز به دست نخواهید آورد.

یک بیت در واحد پولی بیت کوین چیست؟

بیت یک میلیونیم یک بیت کوین، معادل ۱۰۰ ساتوشی است. در زمان نوشتن این مقاله ارزش تقریبی یک عدد بیت ۰٫۰۰۹ دلار آمریکاست. شما می‌توانید هر زمان که خواستید، بیت را واریز و برداشت کنید.

حاشیه‌ی سود باستابیت چیست؟

حاشیه‌ی باشکاه باستابیت ۱ درصد است. این عدد بسیار کم و منصفانه است. یعنی از هر ۱ میلیون تومان بازی در باستابیت تنها ۱۰ هزار تومان سود میز انفجار باستابیت است. اهمیت این موضوع زمانی مشخص می‌شود که بدانید این حاشیه سود در سایت‌های ایرانی نظیر تاینی بت بیش از ۲۰٪ است. یعنی میز انفجار مبلغ بیشتری به عنوان پورسانت برمیدارد و در نتیجه سود بازیکنان به شدت کاهش می‌یابند.

چرا باید از برداشت اتوماتیک استفاده کنیم؟

از آنجا که باستابیت یک بازی هم زمان است (‏real time: یک بازی که کاربر شما از طریق اینترنت با شما در ارتباط است)‏، یک تاخیر بین زمانی که شما روی دکمه‌ی برداشت کلیک می کنید و زمانی دریافت رویداد برداشت شما توسط سرور وجود دارد.

هر چه شما از سرور دورتر باشید و اتصال اینترنت شما ضعیف‌تر باشد، زمان بیشتری طول می‌کشد تا اقدامات انجام شده توسط شما به سرور بازی باستا بیت برسد.

تحت بهترین شرایط، پیام شما می‌تواند با سرعت نور به سرور برسد، اما هنوز هم ۱۳۴ میلی ثانیه طول می‌کشد تا نور دور دنیا را سفر کند.

بهترین ابزار در برابر تاخیر شبکه استفاده از ویژگی برداشت cashout خودکار است. از آنجایی که برداشت cashout خودکار شما قبل از شروع بازی به سرور فرستاده می‌شود، سرور می‌تواند بدون در نظر گرفتن تاخیر برداشت شما را انجام دهد.

به عنوان مثال، اگر اتصال شما به اینترنت کیفیت خوبی ندارد و می‌خواهید در ضریب ۲ برداشت کنید، پس توصیه می‌کنیم که به جای اتکا به خود برای فشردن دکمه‌ی برداشت به صورت دستی، برداشت اتوماتیک خود را روی عدد ۲ تنظیم کنید.

ما می‌دانیم که دست و پنجه نرم کردن با مسایل مروبط به کیفیت اتصال اینترنت برای مثال تاخیر، میتواند دردناک باشد. اما ما می‌خواهیم بر این واقعیت تاکید کنیم که باستابیت هیچ پول اضافی از آن به دست نمی آورد.

تاخیر برای باستابیت بدان معناست که ۹۹ درصد مواقع، بازیکنان کمی پس از زمانی که قصد برداشت دارند، برداشت می‌کنند و این بدان معناست که سود بیشتری می‌کنند.

با این حال، به ندرت پیش می آید که ضریب بازی پس از کلیک شما روی دکمه‌ی برداشت متوقف نمی‌شود، بلکه پیش از آنکه پیام کلاینت شما به سرور برسد متوقف می‌شود.

متاسفانه، در این مورد از باستابیت کاری ساخته نیست. هر توسعه دهنده بازی چند نفره دوست دارد تمامی بازیکنان پینگ صفر داشته باشند. اما چنین چیزی به لحاظ فیزیکی غیر ممکن است.

همچنین برای ما دشوار است که درین موارد نادر پول را پس بدهیم زیرا ما هیچ پول اضافه‌ای از آن به دست نمی‌آوریم.

تنها چیزی که ما می‌توانیم توصیه کنیم این است که اگر می‌خواهید تضمین کنید که تجربه‌ی شما تحت تاثیر تاخیر شبکه قرار نمی‌گیرد، باید روی ویژگی برداشت cashout تکیه کنید.

چگونه نتایج بازی را تایید کنیم؟

در حال حاضر برای تایید هش‌های بازی و محاسبه‌ی نتایج اسکریپت‌های شخص ثالث مانند JSFiddle وجود دارد.

بازی تا کجا می تواند پیش برود؟

هیچ حد و مرز واقعی برای این بازی وجود ندارد. با این حال، اگر در طول یک دور بازی، بانک رول بازی با ضرر خالص ۱٫۵ درصدی و یا بیشتر مواجه شود، سرور به طور خودکار برای تمامی بازیکنان برداشت خواهد زد و آن‌ها را وادار خواهد کرد تا از یک برد پیشاپیش لذت ببرند. ماکزیمم مبلغ برد فعلی در بالای نمودار ضریب نمایش داده می‌شود.

چه اتفاقی می‌افتد که سرور افراد را وادار به برداشت می کند؟

تحت برخی شرایط، سرور افراد را مجبور به برداشت می کند.

رایج‌ترین دلیل این است که ضریب بازی آنقدر بزرگ شده‌است که ما بیش از حد پشتوانه مالی خود را به خطر انداخته‌ایم (‏۱.۵ %)‏. اگر یک بازیکن بیش از ۱ % از پشتوانه یا ذخیره‌ی مالی را به دست آورد، این بازیکن نیز مجبور می شود مبلغ برد خود را برداشت کند.

یک دلیل محتمل دیگر مشکلات غیرمنتظره سرور است. سرور به محض اینکه با مورد غیره منتظره‌ای روبرو شود، تلاش می‌کند تا برای همه برداشت بزند و سپس مکث می‌کند.

چطور میتونم به کسی پول (تیپ) بدم؟

فرستادن بیت های رایگان به دیگر بازیکنان از طریق سیستم بیت در باستابیت امکان پذیر است. اینکه تصمیم بگیرید به هر دلیلی به کسی تیپ بدهید، کاملن به خودتان مربوط می‌شود.

برای فرستادن تیپ تنها لازم است به قسمت تیپ بروید و در فرم مقداری دلخواه خود را پر کنید.

برای فرستادن تیپ تنها لازم است به قسمت تیپ بروید و در فرم مقدار تیپ و نام کاربری شخص دریافت کننده را پر کنید.

توجه داشته باشید که تیپ ها غیرقابل بازگشت هستند.

نام کاربری و مقدار را قبل از ارسال چک کنید!

به یاد داشته باشید: برای حفظ تجربه مکالمه با کیفیت برای تمام بازیکنان، التماس کردن برای تیپ و یا بیت‌های رایگان در کانال‌های اصلی مجاز نیست. در صورت انجام چنین کاری احتمالا مسدود خواهید شد.

کارمزد تیپ چیست؟

هر بار که به کسی تیپ می دهید، به مقدار یک هزینه‌ی پردازش کوچک ۱ بیتی از شما اجرت دریافت خواهد شد.

این کار تنها به منظور جلوگیری از اسپم کردن تیپ انجام می‌شود.

بانک رول چگونه کار می کند؟

بانک رول در واقع یک استخر پول است که مجمع از آن برای پرداخت پول برندگان استفاده می کند.

حداکثر سودی که بازیکنان می‌توانند از یک دور بازی به دست آورند، از طریق اندازه بانک رول تعیین می‌شود. هرچه بانک رول بزرگ‌تر باشد، بازیکنان می توانند مقادیر بیشتری ببرند.

هر بازیکن در یک دور بازی تنها می تواند یک درصد بانک رول یا منبع مالی را ببرد. البته ممکن است در کل و در طول راندهای متعدد بیشتر ببرید!

به طور مشابه، مجموع تمامی بازیکنان تنها می‌توانند ۱.۵ درصد از بانک رول را در یک دور واحد برنده شوند.

بازیکنان می‌توانند روی مجمع شرط ببندند (‏به این معنی که در تامین ذخیره ی مالی نقش داشته باشند)‏، و مبلغ شرط آن‌ها به بانک رول افزوده می‌شود به طوری که وقتی مجمع پیروز می‌شود، آنها برنده می شوند و در صورت باخت مجمع آنها نیز می بازند.

مجمع از تامین کنندگان مالی چه مقدار کمیسیون دریافت می کنند؟

باستابیت ۵۰ درصد سود خالص بانک رول را به عنوان کمیسیون دریافت می کند.

بطور مثال، فرض کنیم بالاترین میزان سود بانک رول تا به حال ۱۰۰ بیت کوین بوده است، مقدار سود فعلی ۹۹ بیت کوین است و مجموع بازیکنان در یک دور ۴ بیت کوین از دست داده اند. ۳ بیت کوین از ۴ بیت کوین سود خالص به حساب می آید (یعنی آن مقداری که از بالاترین میزان سود بانک رول تا به حال تجاوز کرده است)، بنابراین باستابیت ۱٫۵ بیت کوین دریافت می کند و ۲٫۵ بیت کوین باقی مانده به بانک رول می رود. کارمزد رقیق سازی تامین کنندگان مالی چیست؟

هر زمان که روی مجمع شرط ببندید، ۲ درصد از مبلغ شرطتان به دیگر تامین کنندگان مالی بسته به سهمشان در بانک رول پرداخت خواهد شد.

به عبارت دیگر، هر بار که شخصی دیگر روی مجمع شرط ببندد، شما سهمی از ۲ درصد کارمزد رقیق سازی آنها دریافت خواهید کرد. به شرط آن که شرط شما به the دیگر پرداخت شود.

به عنوان مثال، اگر شما یک بیت کوین روی مجمع شرط بسته باشید، ۲ درصد از آن یعنی ۰٫۰۲ بیت کوین میان دیگر تامین کنندگان ذخیره مالی توزیع خواهد شد و ۰٫۹۸ مابقی سهم شما در بانک رول خواهد بود.

برای سرمایه‌گذاری بر روی سیستم کارمزد رقیق‌سازی، شما باید تا جایی که می‌توانید و در سریع ترین زمان ممکن روی مجمع شرط ببندید. همانطور که سهمتان را بیشینه می کنید، از کارمزدهای رقیق سازی آینده نیز سهم بیشتری خواهید داشت. این راه ما برای پاداش دادن به تامین کنندگان بلند مدت است. هیچ وقت برای اینکه یکی از آنها باشید دیر نیست!

چگونه می‌توانم به رشد سایت به عنوان یک تامین کننده کمک کنم؟

برای داشتن یک باستابیت سالم داشتن همزمان بازیکن ها و تامین کندکان (یا قمارکنندگان روی مجمع) حائز اهمیت است. چرا که تامین کنندگان پایه ی بانک رول می سازند، بدین ترتیب سودهای بالاتر مجاز می شود و قماربازان بزرگتری جذب بازی می شوند. اگر می‌خواهید در این زمینه مشارکت کنید اگر می‌خواهید در این زمینه مشارکت کنید، هیچ چیز به اندازه ی تبلیغ دهانی در جذب بازیکنان و تامین کنندگان بیشتر موثر نخواهد بود. لطفن بازی را به دوستان خود توصیه کنید. اگر شما در حال حاضر یه تامین کننده هستید، انتشار این خبر منجر شکل گیری تامین کنندگان آینده خواهد شد که به شما با دریافتی های کارمزد رقیق سازی بیشتر پاداش خواهند داد.

برخی ایده‌های مفید برای ترویج وب سایت عبارتند از:

پیوندی را به bustabit.com در امضای BitcoinTalk.org خود اضافه کنید. نقدی در مورد باستابیت در یک فروم مناسب و به زبان مادری خود بنویسید.